Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vodnické hry 2013

Bítov /FOTOGALERIE/ - Nikdo odtud neodejde suchý! Jako by právě toto heslo platilo v případě Vodnických her, které se letos již podeváté uskutečnily na místních rybnících v Bítově.

Téměř všude mají svůj den obce nebo den města, v Bítově mají Vodnické hry. Soutěže, odehrávající se na hladině jednoho z místních rybníků, tam poprvé vyzkoušeli před devíti lety a od té doby drží tradici, letos trochu inovovanou.

Od startovací základny do středu rybníka totiž postavili jakýsi pontonový chodník, který plul po hladině. Právě on byl hlavní součástí novin – divácké soutěže. Ta spočívala v tom, že její účastník se měl pokusit přejet onen pontonový chodník na kole.

Celou reportáž najdete v tištěném Novojičínském deníku.

 

Autor:Ivan Pavelek

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-soutezici-koncili-v-rybnice-20130721.html

Vodnické hry

Již IX. vodnické hry se konaly v sobotu odpoledne 20.července na Bítovských rybnících. Soutěž měla novou velmi zajímavou atrakci, plovoucí molo spojené z pontonu šíře 50 cm a délce 2,4m . Celkem 20 pontonů tak tvořilo na rybníku chodník o délce zhruba 50m.

 Letos se zúčastnila jen 3 družstva. Kvantitu nahradila kvalita, co družstvo to elita. Sexi bublinky se svými pasáčky dojeli na rybník se svým speciálním vanovým vozidlem. Družstvo Hydrologu přišlo v důstojných oblecích se zkumavkami v ruce. Po důkladné kontrole kvality vody se i oni zapojili do soutěže. Poslední družstvo, které dorazilo do Bítova ze vzdálené Jamajky, doneslo svůj čtyřbob na ramenou za bojovného pokřiku „Nikdo nám nevěří, že Jamajka zvítězí“.

Vítězství se jim povedlo, skutečně vyhráli.  Vyhráli vše, co se dalo, základní soutěž, mezi diváky získali nejvíce žetonu a dokonce jeden jejich zástupce se dělil o první místo v divácké soutěži se zástupcem Hydrologu. Oba přejeli na jízdním kole plovoucí pontony o celkové délce zhruba 10 metrů.

Obrovským zážitkem byl sjezd Jamajských závodníků na svém bobu přímo na hladinu našeho rybníku.  

Večerní karneval pod vedením Vojty Kisse  a Pavla Šindláře se protáhl až do nedělních ranních hodin.

Diváci měli k dispozici bohaté občerstvení, za které patří velký dík včelařům, rybářům, hasičům, myslivcům a farnímu společenství.