Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vodnické hry 2012

Co píše Novojičínský deník:

Vodnické hry jsou tím, co do Bítova se zhruba čtyřmi stovkami obyvatel přitáhne i lidi z okolí. Málokde je totiž vidět tak upřímná zábava. A lidé se bavili i letos, při již osmém ročníku Vodnických her. Princip je jednoduchý. Zájemci o účast vytvoří družstva, a ta soutěží v různých disciplínách ve vodě rybníku. Je úctyhodné, že organizátoři dokáží každý rok vymyslet jiné soutěže než doposud.

Více z vodnických her najdete v pondělním Novojičínském deníku!

Autor: Ivan Pavelek

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-bitove-bylo-opet-veselo-20120722.html

http://novojicinsky.denik.cz/galerie/bitov-vodnici220712g.html?mm=3904346

Co píše obyvatelka Bítova

 

V sobotu 21.7. se u nás v Bítově konal již po osmé den obce v netradičním pojetí vodního zápolení družstev. Letos se zúčastnily 4 družstva různých věkových skupin. Tyto družstva zápolily ve třech disciplínách a nebylo to vůbec jednoduché. Obecenstvo se dobře bavilo, hlavně při snažení téměř stokilových chlapů na lehce potopitelném a vratkém plavidle „kočičákovi“. Letošní ročník přinesl také nové styly jízdy na tomto plavidle, a to „face to face“. Naopak lehounké mladé soutěžící zvládaly „kočičáka“ s přehledem, a to i díky věku ve kterém je konzumace alkoholu zakázána, což nebyl případ starších soutěžících. Váhové rozdíly byly také patrné při plavení se v neckách :-).

Soutěžící i obecenstvo se královsky bavilo, a o to šlo především. Ostravské „Naplaveniny“ byly příjemně překvapeny hodnotnými odměnami za své úsilí, i když skončily jako poslední.

První místo si vybojovala skupina bítovských mladíků, kteří v úvodu předvedli brilantní aquabelské číslo na suchu i na vodě. Na druhém místě skončila smíšená skupina „Bohové musejí být šílení“ a třetí místo obhájilo, za hlasítého protestu „Naplavenin“, družstvo „Bratři v triku“.

Největší přízeň diváků si zajistila skvěle namaskovaná skupina „Bohové musejí být šílení“.

Diváci měli k dispozici bohaté občerstvení, za které patří velký dík myslivcům, včelařům, rybářům, hasičům a farnímu společenství. Koláčky paní Marušky Švidrnochové byly úžasné.

S poděkováním za vydařenou akci, kterých v Bítově není naštěstí nouze, nelze zapomenout na pana starostu ,všechny organizátory a soutěžící, kteří nás skvěle pobavili.

Kateřina Chrapková