Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vodnické hry 2011

Tak popisuje Vodnické hry 2011 Novojičínský Deník - redaktorka : Hromočuková Jana 

Vodnické hry dokázaly, že oslavy lze pojmout originálně

Bítov /FOTOGALERIE/ - To, že se den obce dá oslavit i jinak než klasickým posezením sousedů u dobrého jídla a pití, dokázali o víkendu v Bítově. Oslavy pojali místní po svém, jako Vodnické hry, v nichž šlo především o recesi a zábavu.

Parné sobotní odpoledne, teploty šplhající nad třicet stupňů, zákoutí malebných rybníků a všudypřítomný smích, veselí a povzbuzování. To byl obrázek, který se v sobotu 16. července naskytnul všem, jež zamířili do Bítova. Důvodem veselí byly Vodnické hry, tradiční akce, která se v obci uskutečnila již po sedmé.

Ten, kdo v sobotu zamířil do Bítova, rozhodně nelitoval. Mohl si totiž nejen užít krásné a typicky letní sobotní odpoledne v kouzelném prostředí borovských rybníků, ale také se stát svědkem toho, že sousedské vztahy na vesnicích mohou být téměř ideální. Jak jinak si totiž vysvětlit, že se celá vesnice zapojila do vodních radovánek, při nichž se bavili nejen sami soutěžící, ale také organizátoři a publikum.

Vodnické hry se staly v Bítově tradicí, kterou místní poctivě dodržují již sedm let. Raritě, jež si získala věhlas a sjíždějí se na ni lidé z širokého okolí, přitom předcházelo prosté rozhodnutí, a to udělat věci, v tomto případě den obce, trošku jinak. „Je tomu sedm let nazpátek, co jsme se rozhodli pojmout den obce nějak netradičně. Ze zkušeností, které jsme získali, když jsme pořádali klasický den obce na místním hřišti, jsme věděli, že lidé jen sedí a nebaví se. Rozhodli jsme se to proto udělat trošku jinak,“ nastínil situaci, jež předcházela vzniku Vodnických her, starosta Bítova Tomáš Richter. Vznikly tak hry, při nichž několikačlenná družstva závodí v netradičních disciplínách. Soutěžní klání se samozřejmě odehrává na vodě a místní do něj nastupují v nejrůznějších maskách.

Letošní soutěžení nemělo o originální masky nouzi. Na vodě se proháněly Bítovské vážky, skupina Boratů, Plážoví hoši, Teletabies nebo pět instalatérů s pojízdným záchodem. Vůbec poprvé v historii her vytvořili samostatné družstvo také ti, kteří se do Bítova přistěhovali před nedávnem. Příchod Bítovských naplavenin, jak se tato skupinka vtipně nazvala, ocenili místní bouřlivým potleskem, a hlasitým fanděním.

V originálních disciplínách pak šlo zejména o to, se pobavit. Řádění, při němž nebyla nouze o pády z plavidel, téměř utopení necek a další kousky, bavilo jak samotné soutěžící, tak publikum. „Je to tady skvělé. Kluci z vedlejšího družstva dělají neskutečnou recesi, takže se všichni výborně bavíme a příští rok se určitě zúčastníme znova,“ uvedla jedna ze soutěžících. Také publikum bylo vodním kláním nadšené. „Moc se na hry každý rok těšíme a jsme hrdí, že v naší obci něco takového funguje,“ uvedla jedna z návštěvnic a vedle sedící pán jí přizvukoval: „Nepamatuji, že by se nějaká podobná zábava odehrávala jinde. Myslím, že tyhle hry asi nemají obdoby ani konkurenci.“

Originalitu Vodnických her potvrdil také starosta. „Touto akcí, se chceme odlišovat od ostatních. Jiné obce si na oslavy naptávají zpěváky a vkládají do toho hodně finančních prostředků. To si jako malá obec, dovolit nemůžeme. I přesto jsme se rozhodli dokázat, že za málo peněz se dá udělat hodně muziky a zábavy,“ dodal Richter.

Odkaz nawww.deník.cz :  http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/vodnicke-hry-dokazaly-ze-oslavy-20110718.html

Video:   http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/vodnicke-hry-dokazaly-ze-oslavy-20110718.html

Foto: http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/vodnicke-hry-dokazaly-ze-oslavy-20110718.html
 

Další fotografie najdete na: http://www.bitovaci.estranky.cz/fotoalbum/deni-v-bitove/vodnicke-hry-2011/